Poznaj Rzeczników Nauki UJD

Sebastian Gałecki

Wydział Humanistyczny

Profesor w Katedrze Filozofii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim etyką, bioetyką, filozofią polityki oraz historią idei. Autor dwóch książek i czytelnik setek innych. W wolnym czasie motocyklista, fan rocka progresywnego i filozoficznego dzielenia włosa na czworo.

Karol Motyl

Wydział Nauk Społecznych

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, pracuje w Katedrze Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Naukowo interesuje się ideą dawstwa szpiku kostnego, edukacyjną analizą transakcyjną oraz pedagogiką czasu i miejsca. W wolnych chwilach pielęgnuje miłość do gór, kawy oraz podróży (bliskich i dalekich).

Adrianna Sarnat-Ciastko

Wydział Nauk Społecznych

Doktor nauk społecznych, pedagog, tutor. Nauczyciel akademicki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie. Badacz tutoringu, szkoły i relacji szkolnych. Lubiąca pisać, rozmawiać i słuchać, w wolnych chwilach chwytać się za rękodzieło słuchając Pratchetta.

Justyna Warwas

Wydział Sztuki

Malarka, nauczyciel akademicki (Katedra Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie). Zajmuje się również rysunkiem oraz fotografią. Podróże są dla niej największą inspiracją w procesie twórczym. Zakochana w Azji i kulturze Wschodu, psach, książkach, tenisie i kawie.

Błażej Cieślik

Wydział Nauk o Zdrowiu

Fizjoterapeuta i adiunkt w Katedrze Kinezjologii i Profilaktyki Zdrowia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Pasjonat wirtualnej rzeczywistości, robotów oraz nowych technologii w rehabilitacji.

Karolina Grabowska

Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych

Adiunkt na Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, doktor nauk inżynieryjno-technicznych. W pracy naukowej zajmuje się wykorzystaniem zaawansowanych metod obliczeniowych oraz sztucznej inteligencji w energetyce, a w szczególności w zakresie adsorpcyjnej technologii chłodzenia i odsalania. Odpoczywa aktywnie, najlepiej w podróży w nowe miejsca, gdzie poznaje zagraniczne kultury i ciekawostki kulinarne.

Najnowsze

Audycje

 

 

Odcinek 25: O autyzmie opowiada doktor Anna Banasiak z Wydziału Nauk Społecznych

Odcinek 24: O gąszczu współczesnych multimediów opowiada doktor Marcin Zastawnik z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych

 

 

Odcinek 23: O bezpiecznych kosmetykach opowiada doktor Magdalena Myga-Nowak z  Wydziału Nauk o Zdrowiu

Najnowsze Audycje

O autyzmie opowiada doktor Anna Banasiak z Wydziału Nauk Społecznych

przez Uniwersytecka Częstochowa

Zapowiedź następnej audycji

“Bycie miastem uniwersyteckim zarówno dla mnie, jak i dla całej społeczności, jest powodem do zadowolenia i dumy. Jest to powód do bycia wyróżnionym, a miasto może czuć się prestiżowo, wiedząc, że w Częstochowie rozwija się nauka. 

Anna Wypych-Gawrońska — Rektor Uniwersytetu im. Jana Długosza